Logo Tasarımı

Logo Tasarımı
  • 27 Ekim 2021
  • Ciğdem Gürsoy

LOGO TASARIMI

Tek bir renk, tek bir yazı stili akılda ne denli kalıcı olabilir? Başarılı markalara dönüp bir baktığımızda onları bu denli başarılı kılan unsur neydi, hiç düşündünüz mü? Onları başarılı kılan neden; reklamlarını çok iyi yapmalarıdır ve bu reklamlarda logolarını çok iyi kullanmalarıdır. Bugün bir marka bize sadece rengi ile ya da logoda kullandığı bir sembol, bir yazı stili ile kendini hatırlatabilir. Bu durum markaya prestij sağlar, markanın kişinin aklında kalmasını kolaylaştırır ve amacına daha kolay ulaşmasını sağlar. Logo tasarımı çok önemli olduğunu artık biliyorsak, bugün kendimiz ya da kurumumuz için harekete geçmenin tam zamanı. Rebound olarak biz, sizi tanıtmak için buradayız.

Logo Tasarlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Logonuzu tasarlarken bir uzmandan tavsiye almanızı öneriyoruz. Logonuza biraz zaman tanıyın, çok acele etmeyin. Şekillendirirken ilham aldığınız şeyleri düşünün. Şirket için tasarlıyorsanız vizyon ve misyonunuzu ayrıca değerlerinizi belirleyin. Bunlar sizi ve şirketinizi diğerlerinden ayıran önemli özelliklerdir. Bu unsurlara dikkat ederek, logonuzda kullanırsanız diğerlerinden farklı olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz. Logonuz ve değerlerinizin birbiriyle tutarlı olması size uzun vadede büyük ve olumlu sonuçlar getirecektir.

Renklerin Ritmine Kulak Verin

Renkleri bir düşünün, gözünüzün önünden geçirin. Her bir rengin bizde hissettirdikleri hepimizde aynı olmasada, renklerin insanların bilinçaltında ne kadar etkili olduğu artık kanıtlanmış bir gerçek, bu gerçeği göz ardı etmeyin ve renklere kulak verin. Kısaca logonuzu tasarlarken kullandığınız renklere dikkat edin. Hitap ettiğiniz kesim kim? Neyi amaçlıyorsunuz? Nasıl akılda kalıcı olmak istiyorsunuz? Tüm bu ve benzeri soruları göz önüne alarak logonuzda bunları çağrıştıracak renkleri kullanabilirsiniz. Ayrıca renkler kadar yazı karakterlerinin de çok önemli olduğunu unutmayın.

Logo tasarımı görünürde kolay gibi görünse de yazımızdan da anlaşıldığı gibi biraz üzerinde düşünülmesi gerekilen, yardım almaya ihtiyaç duyabileceğiniz ve uzmanlık gerektiren bir alan. Sonuçta yıllarca sizi temsil edecek önemli bir anahtar. Bu anahtarı ne kadar doğru kullanırsak, kapıyı o kadar çabuk aralamış oluruz. Unutmayalım ki; buradaki anahtar size marka bilinirliğini ve prestiji getirecek; ayrıca sizi biricik ve değerli kılacak. Kişisel veya kurumsal markanızın imajınızı en doğru şekilde tanıtacak, sizi diğerlerinden farklı kılacak bir logo tasarlamaya karar verdiyseniz sizinle birlikte logonuzu tasarlamaya Rebound ailesi olarak hazırız.

Whatsapp Rebound Reklam Ajansı Whatsapp