En İyi Logo Tasarımı

En İyi Logo Tasarımı
  • 27 Ekim 2021
  • Ciğdem Gürsoy

En İyi Logo Tasarım

Bir iş kurarken, ilk endişeleriniz finansman ve ilk müşterilerinizi nasıl bulacağınızla ilgili olacaktır. Logo tasarımı listenizin başında olmayabilir ve birçok işletme logo olmadan veya harika görünmeyen bir logo ile başlar. Ancak şirket adınızla birlikte iyi bir logo, işletmenizin amiral gemisidir. İyi bir logo tasarımı, profesyonelliğinizi gösterir ve müşterilerinizle bir güven bağı kurar. Sonuçta daha fazla başarıya götürür. En iyi logo tasarım için bazı ayrıntılara dikkat edilmesi önemlidir.

Marka Kimliğinize Uyan Bir Logo

Marka kimliği, işletmenizin görünüşüdür. Kullandığınız yazı tipleri ve renkler, web sitesi tasarımınız, kırtasiye, ambalaj vb. işletmenizi yansıtır. Kısacası marka kimliğiniz, müşterilerinizin görebileceği şekilde işinizin her yönünü kapsar. Logonuz, marka kimliğinizin önemli bir parçasıdır. Logonuz her yerde olacaktır; web siteniz, pazarlama materyaliniz, hatta mağazanızın üzerindeki tabelada bile yer alacaktır. Logo tasarımınız işletmenizin tanınmasını sağlar.

Logoyu İyi Bir Tasarım Yapan Nedir?

En iyi logo tasarım için şu maddeler önemlidir:

Renklerin Logoya Etkisi

Renklerin yararlanabileceğiniz psikolojik etkileri vardır. Bu yüzden sadece logonuzu en sevdiğiniz renkte tasarlamayın. Örneğin sarı iyi bir ruh halini teşvik ederken, yeşil tam olarak doğallığı simgeler. Firmanıza, ürünlerinize veya hizmetlerinize uygun olan bir renk seçtiğinizden emin olun.

  • Basit: Çok fazla metin, çok fazla farklı renk veya çok fazla grafik öğeden oluşan karışık logoların unutulması kolaydır. En iyi logo tasarım yalnızca birkaç kelimeye veya basit bir resim ya da sembole dayanır.
  • Unutulmaz: İnsanlar adınızı hatırlamayabilir, ancak logonuzu ve onun onlara verdiği hissi hatırlayacaklar. Logonuzu bir reklamda ya da ürünlerinizden birinde gördüklerinde sizi tanımalarını istersiniz.
  • Zamansız: Bazı logo stilleri birkaç yıl sonra demode olabilir. Bu nedenle en ünlü markalar bile logolarını güncellemek ister. Tabii ki, temel marka kimliği her zaman aynı kalır. Zamansız bir logo seçmeyi unutmayın.
  • Çok yönlü: Logonuzu her yerde kullanabilmelisiniz. Bu, renkli olduğu kadar siyah beyaz da olması gerektiği anlamına gelir. Aynı zamanda hem dikey hem de yatay yönde büyük veya küçük bir simge olarak iyi görünmesi gerekir.
  • Uyumlu: Logonuz hedef kitlenize hitap ediyor mu? İşletmeniz için doğru mu? Şirketler hizmetlerini tekrar tekrar günceller ve logolarını yeniden icat etmeyi unuturlar.
Whatsapp Rebound Reklam Ajansı Whatsapp